Bacak Boyu Uzatma Egzersizleri

Yazan - - Şubat 6, 2014 - Bacak Boyu Uzatma Egzersizleri | 1 yorum

Bacak Boyu Uzatma Egzersizleri

Boy uzatma formülü kitabı içinde yer alan Bacak Boyu Uzama Egzersizleri Nelerdir? Boy uzatma hareketleri sayfasında gösterilen hareketlere ek hareketler. Bacak boyu uzunluğunun arttırılması için yapılacak hareketler listesinin başında “Tekme” hareketi yer almaktadır. İnternet üzerinde pek çok kaynakta bu hareketin nasıl yapılacağını gösteren resimli anlatımlar mevcut. Konu boy uzatma formülü kitabında ise çok daha farklı bir biçimde ele alınmış. Kitabı daha önce incelemediyseniz anasayfamızdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

“Tekme Atmak” bilinen en basit ve etkili yöntemlerden bir tanesidir. Uygulaması ve ayrılan süre kısa olmasına karşın sonuçları etkileyicidir. Bu tür egzersizlerin bacak boyunu uzatmak yanında başka faydaları da vardır. Bacakların şekli ve görünümleri erkekler ve kadınlar açısından önem taşımaktadır. Emek ve vakit harcanarak doğru uygulanan egzersizler bacakların sağlıklı ve güçlü bir yapıda olmalarını sağlar. Çalışmaların sonucunda bacakların düzgün şekilli olması ise işin katma değeridir.

Bacak Boyu Uzatma Egzersizleri Hazırlık

Hazırlık ve ısınma aşaması tüm spor dalları ve egzersizlerin vazgeçilmez bir parçasıdır. Vücudu ısıtmadan yapılan hareketler yarardan çok zarar getirir. Yapılan hareketler ile en üst düzeyde fayda sağlamak için ısınma hareketlerini ihmal etmeyin. Aşağıda göreceğiniz hareketler Boy Uzatma Formülü kitabın içinde yer alan hareketlerden sadece bir kaç tanesini oluşturuyor. Burada kısaca değindiğim “Bacak Boyu Uzatma Egzersizlerine” ve çok daha fazlasına boy uzatma formülü pdf dokümanından ulaşabilirsiniz.

  1. Tekmek Atmak: Az önce belirtildiği gibi Tekme Atmak listenin en başındaki hareket olarak karşımıza çıkıyor. Savurma, açma gibi hareketler yer çekiminin kıkırdaklar ve kemikler üzerindeki etkisini azaltır. Yerden belirli bir yükseklikte kaldırılan ayak öne, arkaya ve yana doğru atılır. Hızlı ve dengeli bir biçimde yapılan tekme hareketi programda yer alan diğer hareket ve tavsiyelerle birlikte kullanıldığında etkili olur. Hareketin nasıl yapıldığını izlemek için buraya tıklayın (Gold Paket)
  2. Zıplamak: Düz bir zemin üzerinde mümkün olduğunca zıplamak esasına dayanır. Bacakların ikisinin birden eşit çalışması için dengeli zıplamak esastır.
  3. Bisiklete Binmek: Bisiklet çocukluğumuzun aracı gibi gözükebilir. Ancak düzgün ve hedefe odaklı bir kullanım bacak boyunu uzatmakta son derece etkilidir. Hareketin resimli anlatımını “Boy uzatma formülü kitabında” görebilirsiniz. Ancak ipucu vermek gerekirse, işin sırrı selenin yüksekliğinde yatıyor. Sele normal kullanımdan 2-3 cm daha yukarıda ayarlanır. Diğer önemli bir nokta ise duruş pozisyonudur.
  4. İp Atlamak: Yine çocukluğumuza geri döndük. Zıplamanın diğer bir versiyonudur. Bacak boyu uzatma egzersizleri içinde önemli bir yere sahiptir. Her iki bacağı çalıştırdığından belirli bir tempoda yapıldığı takdirde etkili soruçlar doğurur.

Egzersizler Bacak Boyunu Uzatır mı?

Bacak boyunu uzatmak için yapılan hareketlerin semeresini görmek için kitapta anlatılan diğer yöntemlere ve verilen tavsiyelere uymak gerekir. Tek başına yapıldığından etkin sonuçlar görülemeyebilir. Kitabı bir bütün olarak düşünmeli ve programı adım adım uygulamak gerekir. Ancak bu sayede kalıcı ve etkili  çözümler elde edilir.

Boy uzatma formülü kitabı ve Bacak Boyu Uzatma Egzersizleri

Kitabın içinde sadece bacak boyu uzatmak ile ilgili egzersizlere yer verilmemiş.

  • Dengeli ve düzenli beslenme
  • Sağlıklı uyku poziyonları
  • Dik duruş egzersizleri
  • Spor
  • Bacak, omurga ve kol uzatma egzersizleri

Görüldüğü gibi tamamını bir set olarak düşünmek gerekir. Kitaba, Boy uzatma formülü kitabı indirim kuponu ile birlikte MGJ-w59if-10 indirimli olarak sahip olabilirsiniz. Bu sayede tüm bacak boyu uzatma egzersizlerini bir program dahilinde görebilir ve GOLD Paket sayesinde izleyebilirsiniz.

Boy uzatma formülü kitabı

Bacak boyu uzatma egzersizleri

Benzer Konular:

1 Yorum

  1. ben 15 yaşındayım ve 1.60 ım bu egzersizleri düzenliği yaptığım takdirde boyum 3 ayda 8 cm uzar mı ?

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>